Preludium do Axanar (Prelude to Axanar)

źródło: YouTube/Axanar

Ten 21-minutowy film krótkometrażowy, stylizowany na dokument powstał dzięki hojnym darowiznom zebranym od fanów na Kickstarterze. Wykonany został w skromnym, jak na tak profesjonalną produkcję budżecie (około 80 000 dolarów).
Premiera „Prelude to Axanar” odbyła się w 2014 r. W filmie wystapiło wielu znanych aktorów m. in. Richard Hatch („Battlestar Galactica”) w roli komandora Kharna, Tony Todd („Oszukać przeznaczenie”, „Noc żywych trupów”) w roli Admirała Marcusa Ramireza, Kate Vernon („Battlestar Galactica. Plan”) jako kapitan Sonya Alexander, JG Hertzler („Star Trek: Enterprise”, „Star Trek: Voyager”) i Gary Graham. Gary ponownie powrócił do roli ambasadora Sovala z „Enterprise.” Charakteryzację aktorów zrealizował zdobywca Oscara Kevin Haney i weteran Star Trek Brad Look z Makeup Effects Lab z Hollywood. Za efekty wizualne odpowiadał Tobiasz Richter z The Light Works a za dźwięk – zdobywca Oscara, Frank Serafine.

Świetną recenzją oprócz wyżej wymienionej fachowej obsady filmu fanowskiego jest pierwszy w historii pozew sądowy przeciwko temu niekomercyjnemu przedsięwzięciu fanów, które wywołało tak duże zamieszanie. Powodów było co najmniej kilka. Najistotniejszy jednak z nich  to fakt, że ten krótki film, będący jedynie zapowiedzią planowanej dopiero produkcji pełnometrażowej okazał się zbyt dobry, lepszy od niektórych oficjalnych, wielkobudżetowych produkcji 😉 Oficjalnie CBS i Paramount Pictures Corporation zarzuciły producentom naruszenie praw autorskich, wstrzymując prace nad projektem. Ostatecznie jednak w wyniku zawartej ugody dopuszczono do dalszych prac nad „właściwym” filmem, jednak pod kilkoma warunkami. Zamiast standardowego filmu pełnometrażowego produkcja „Axanar”, która nie została jeszcze ukończona musi zamknąć się w maksymalnie dwóch odcinkach, a każdy nie może być dłuższy niż 15 minut.

Strona internetowa projektu:
www.axanarproductions.com


Fajny film!
Liczba Oskarków: 1
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *