Instrukcje, FAQ

Wyświetlanie napisów:

P: Napisy w ogóle mi się nie wyświetlają. Ani polskie ani w innych językach.
O: Jeśli napisy wybranego filmu nie wyświetlają się – należy kliknąć na Playerze na zębatkę ikony ustawień / „CC” (Choose captions) i wybrać napisy w języku polskim.

Prosta metoda tłumaczenia:

Szybka i prosta metoda tłumaczenia napisów do filmów opublikowanych w serwisie YouTube*. Metoda ta polega na użyciu darmowego programu do pobierania napisów: Google2SRT

Po instalacji programu wystarczy skopiować z paska adresu przeglądarki internetowej adres filmu i wkleić go w pole „Google subtitles”, a następnie kliknąć na „Read”. Po kliknięciu w zakładkę „Tracks” wyświetlą się wszystkie dostępne w filmie ścieżki napisów w różnych językach. Wybieramy język, z którego będziemy tłumaczyć  i klikamy na „Go!”. Wcześniej należy określić katalog, gdzie napisy mają się pobrać (Browse…)

W wybranym folderze znajdziemy plik SRT ze ścieżką dialogową w wybranym języku.

Teraz wystarczy przetłumaczyć poszczególne ścieżki, pamiętając aby nie zmieniać struktury pliku napisów i czasu wyświetlania – tłumaczymy tylko teksty w danym języku.

Jak znaleźć filmy z napisami w serwisie Youtube*?

Jak dodać napisy do filmu?

Koniecznie podziel się również swoimi napisami do wybranego filmu z naszym serwisem 🙂

Masz gotowe napisy? Skontaktuj się z autorem filmu, aby dodał przetłumaczone przez Ciebie napisy do swojej produkcji lub prześlij je przez YouTube*.