Światło w ciemności (A Light in the Darkness) 1/3

źródło: YouTube/Pj Tamayo

„Światło w ciemności” to film fanowski zainspirowany światem Gwiezdnych wojen, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Feda Wetherbee, nominowanego za zdjęcia do prestiżowej Nagrody Emmy. 

Scenariusz stworzył wspólnie z pisarzem PJ Tamayo. Muzykę napisał Trey Pollard. Film zdobył wiele nagród, w tym Best Fan Fiction i Audience Choice w Star Wars Fan Movie Challenge na Comic-Con 2011. Najlepszy fanowski film 2011 na Renovation Film Festival i Best Fan Film 2012 na Dragon Con.

Młody chłopak ucieka przed atakiem droidów Imperium na swoją wioskę – małą kolonię górniczą. Jej mieszkańcom z pomocą przychodzą żołnierze Republiki. Chłopak jest zafascynowany opowieściami o Mocy i dobrocią ich generała – mistrza Jedi. Jego przywództwo daje im nadzieję na lepsze jutro. Niestety w wyniku rozkazu (Order 66) Wielkiego Kanclerza – przyszłego Imperatora Palpatine’a  rycerze Jedi umierają z rąk klonów, które kiedyś służyły obok nich. Chłopiec jest świadkiem śmierci generała i zdrady niektórych mieszkańców planety. Postanawia naprawić zniszczony miecz świetlny zmarłego Jedi i staje się wojownikiem ruchu oporu i członkiem rebelii przeciwko Imperium Galaktycznemu w okupowanej przez Imperium kolonii kopalnianej.

Strona internetowa: http://www.alightinthedarknessfilm.com/


Fajny film!
Liczba Oskarków: 1
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *